
TDK Corporation
Product No:
CPL2508T1R5M
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 1.5UH 800MA 182MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.27265
2.7265
25
0.22572
5.643
50
0.1957
9.785
100
0.16929
16.929
250
0.139384
34.846
500
0.120555
60.2775
1000
0.1026
102.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | CPL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 1.5 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Obsolete |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.059" W (2.50mm x 1.50mm) |
| DC Resistance (DCR) | 182mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 800 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 800mA |