
Bourns Inc.
Product No:
CR0201AFW-1000GLF
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Description:
RES 100 OHM 1% 1/20W 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.02375
0.2375
50
0.01482
0.741
100
0.01235
1.235
500
0.008455
4.2275
1000
0.007296
7.296
5000
0.005348
26.74
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CRxxxxA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |