
Bourns Inc.
Product No:
CR0201AJ/-000GLF
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Description:
RES 0 OHM JUMPER 1/20W 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.019
0.19
50
0.01159
0.5795
100
0.009595
0.9595
500
0.00646
3.23
1000
0.00551
5.51
5000
0.003952
19.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CRxxxxA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | - |