
Bourns Inc.
Product No:
CR0201AJ/-2R2GAS
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Description:
RESA-AS 0201 2R2 5% 50MW TC200-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0285
0.285
50
0.01805
0.9025
100
0.0152
1.52
500
0.010507
5.2535
1000
0.009092
9.092
5000
0.006707
33.535
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CR0201A-AS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 2.2 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.05W, 1/20W |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.010" (0.26mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Temperature Coefficient | -200/ +600ppm/°C |