
Bourns Inc.
Product No:
CR0805-J/-000ELF
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/8W 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.01995
0.1995
25
0.01406
0.3515
50
0.01083
0.5415
100
0.007885
0.7885
250
0.006042
1.5105
500
0.004845
2.4225
1000
0.003562
3.562
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CR0805 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Moisture Resistant |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | CR0805 |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | - |