
Bourns Inc.
Product No:
CR1206-J/-000ELF
Manufacturer:
Package:
1206
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/4W 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.03515
0.3515
25
0.02508
0.627
50
0.01919
0.9595
100
0.014155
1.4155
250
0.010792
2.698
500
0.008626
4.313
1000
0.006356
6.356
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CR1206 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Moisture Resistant |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Base Product Number | CR1206 |
| Height - Seated (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Temperature Coefficient | - |