CRB.M16.GLL.C52G
LEMO
Product No:
CRB.M16.GLL.C52G
Description:
CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP
Shell Finish -
Cable Opening 0.126" ~ 0.205" (3.20mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number CRB.M16
Number of Positions 16
Shell Size - Insert M16
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C