CRB.M19.GLL.C72G
LEMO
Product No:
CRB.M19.GLL.C72G
Description:
CONN RCPT FMALE 19P SOLDER CUP
Shell Finish -
Cable Opening 0.209" ~ 0.283" (5.30mm ~ 7.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number CRB.M19
Number of Positions 19
Shell Size - Insert M19
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C