
Vishay Dale
Product No:
CRCW06032K21FKEAC
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
RES 2.21K OHM 1% 1/10W 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
5000
0.003904
19.52
10000
0.003392
33.92
25000
0.002974
74.35
50000
0.002726
136.3
125000
0.002679
334.875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | CRCW-C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 2.21 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | CRCW0603 |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |