
Vishay Dale
Product No:
CRCW0603470KJNEB
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
RES SMD 470K OHM 5% 1/10W 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.02755
0.2755
50
0.01539
0.7695
100
0.011305
1.1305
500
0.006916
3.458
1000
0.005082
5.082
5000
0.003648
18.24
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | CRCW |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 470 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) |
| Base Product Number | CRCW0603 |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |