
Vishay Dale
Product No:
CRCW0603470RJNEBC
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
RES 470 OHM 5% 1/10W 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0247
0.247
50
0.01349
0.6745
100
0.00988
0.988
500
0.006042
3.021
1000
0.004446
4.446
5000
0.003192
15.96
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | CRCW-C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 470 Ohms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | CRCW0603 |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |