
Vishay Dale
Product No:
CRCW06036K80FKEB
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/10W 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0323
0.323
50
0.01767
0.8835
100
0.013015
1.3015
500
0.007942
3.971
1000
0.005852
5.852
5000
0.00419
20.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | CRCW |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 6.8 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) |
| Base Product Number | CRCW0603 |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |