
Vishay Dale
Product No:
CRCW0805100KFKEBC
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Description:
RES 100K OHM 1% 1/8W 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.05225
0.5225
50
0.02888
1.444
100
0.021185
2.1185
500
0.012958
6.479
1000
0.009538
9.538
5000
0.00684
34.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | CRCW-C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 100 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | CRCW0805 |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |