
Vishay Dale
Product No:
CRCW12064K99FKEB
Manufacturer:
Package:
1206
Batch:
-
Description:
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/4W 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0684
0.684
50
0.03686
1.843
100
0.02641
2.641
500
0.016359
8.1795
1000
0.011609
11.609
5000
0.008968
44.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Dale |
| Series | CRCW |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 4.99 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Base Product Number | CRCW1206 |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |