
Bourns Inc.
Product No:
CRF2512-FZ-R006ELF
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
RES 0.006 OHM 1% 2W 2512
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.4826
4.826
25
0.41382
10.3455
50
0.3724
18.62
100
0.324045
32.4045
250
0.289598
72.3995
500
0.234422
117.211
1000
0.18961
189.61
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CRF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 6 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
| Base Product Number | CRF2512 |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |