
Bourns Inc.
Product No:
CRF2512-FZ-R033ELF
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
RES 0.033 OHM 1% 1W 2512
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.4199
4.199
25
0.32756
8.189
50
0.27721
13.8605
100
0.218405
21.8405
250
0.184794
46.1985
500
0.151202
75.601
1000
0.11761
117.61
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CRF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 33 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
| Base Product Number | CRF2512 |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |