
Bourns Inc.
Product No:
CRF2512-JZ-R002ELF
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
RES 0.002 OHM 5% 2W 2512
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.57
0.57
10
0.40755
4.0755
25
0.31806
7.9515
50
0.26923
13.4615
100
0.21204
21.204
250
0.179436
44.859
500
0.146794
73.397
1000
0.11418
114.18
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CRF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 2 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
| Base Product Number | CRF2512 |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |