CRHP2010AF20M0FKET
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
CRHP2010AF20M0FKET
Package:
2010
Batch:
Datasheet:
Description:
20M, 1%, 100PPMM, LEAD-FREE
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 302
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series CRHP
Package Tape & Reel (TR)
Features High Voltage, Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 20 MOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.027" (0.69mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±100ppm/°C