
Bourns Inc.
Product No:
CRM1206AFX-1001ELF
Manufacturer:
Package:
1206
Batch:
-
Description:
RESHIGHPOWERA 1206 1K 1% 500MW T
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.228
0.228
10
0.19
1.9
25
0.13832
3.458
50
0.10013
5.0065
100
0.07429
7.429
250
0.057
14.25
500
0.044897
22.4485
1000
0.031084
31.084
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CRM-A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 1 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |