
Bourns Inc.
Product No:
CRM2512-FX-R330ELF
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
RES 0.33 OHM 1% 2W 2512
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.57
0.57
10
0.4237
4.237
25
0.34428
8.607
50
0.29944
14.972
100
0.247
24.7
250
0.214548
53.637
500
0.174629
87.3145
1000
0.13851
138.51
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CRM2512 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 330 mOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm) |
| Base Product Number | CRM2512 |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |