
Bourns Inc.
Product No:
CRT0402-FZ-3002GLF
Manufacturer:
Package:
0402
Batch:
-
Description:
RESTHINFILM 0402 30K 1% 63MW TC5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.133
0.133
10
0.1235
1.235
25
0.0855
2.1375
50
0.0665
3.325
100
0.0475
4.75
250
0.03705
9.2625
500
0.02945
14.725
1000
0.0209
20.9
5000
0.01615
80.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CRT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 30 kOhms |
| Composition | Thin Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |