
TDK Corporation
Product No:
CS11ZU2GA472MANKA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4700PF 300/440VAC Z5U
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.463
1.463
10
1.1514
11.514
50
0.99788
49.894
100
0.86355
86.355
500
0.65246
326.23
1000
0.5757
575.7
2500
0.53732
1343.3
5000
0.51813
2590.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CS |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X1, Y2 |
| Features | High Voltage |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 4700 pF |
| Applications | Safety, Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 300VAC/440VAC |
| Size / Dimension | 0.531" Dia (13.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | Z5U |