
TDK Corporation
Product No:
CS45SL2GA100JYNKA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10PF 300/440VAC SL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.23275
2.3275
50
0.16321
8.1605
100
0.139935
13.9935
500
0.104918
52.459
1000
0.088597
88.597
2500
0.083942
209.855
5000
0.079278
396.39
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CS |
| Package | Bulk |
| Ratings | X1, Y2 |
| Features | High Voltage |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 10 pF |
| Applications | Safety |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 300VAC/440VAC |
| Size / Dimension | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | SL |