
onsemi
Product No:
CS51021AEDR16G
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC REG CTRLR MULT TOP 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.546
2.546
10
2.28855
22.8855
25
2.15878
53.9695
100
1.7271
172.71
250
1.511222
377.8055
500
1.468035
734.0175
1000
1.165792
1165.792
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Topology | Flyback, Forward Converter, Push-Pull |
| Clock Sync | Yes |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Control Features | Current Limit, Soft Start |
| Duty Cycle (Max) | - |
| Number of Outputs | 1 |
| Serial Interfaces | - |
| Base Product Number | CS51021 |
| Output Configuration | Positive, Isolation Capable |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 7.7V ~ 20V |