
Ohmite
Product No:
CS5FR002E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 0.002 OHM 1% 5W 4ESIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
23.674
23.674
10
21.7816
217.816
25
17.99338
449.8345
50
16.09946
804.973
100
15.152405
1515.2405
250
14.205388
3551.347
500
13.731889
6865.9445
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | CS5 |
| Package | Bulk |
| Features | Current Sense, Non-Inductive |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 2 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | 4-ESIP |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.500" L x 0.330" W (38.10mm x 8.38mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.953" (24.20mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 4 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±30ppm/°C |