
TDK Corporation
Product No:
CS80ZU2GA222MANKA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2200PF 300/440VAC Z5U
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.817
0.817
10
0.6232
6.232
50
0.51813
25.9065
100
0.44612
44.612
500
0.34542
172.71
1000
0.297445
297.445
2500
0.278255
695.6375
5000
0.263862
1319.31
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CS |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X1, Y2 |
| Features | High Voltage |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 2200 pF |
| Applications | Safety, Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 300VAC/440VAC |
| Size / Dimension | 0.374" Dia (9.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | Z5U |