CSB.M16.GLL.C72VZ
LEMO
Product No:
CSB.M16.GLL.C72VZ
Description:
CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP
User Guide
Mfr LEMO
Color Gray, Green
Shell Finish -
Cable Opening 0.209" ~ 0.283" (5.30mm ~ 7.20mm)
Base Product Number CSB.M1
Number of Positions 16
Shell Size - Insert M16
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C