CSB.M26.GLL.C72GZ
LEMO
Product No:
CSB.M26.GLL.C72GZ
Description:
CONN RCPT FMALE 26P SOLDER CUP
User Guide
Mfr LEMO
Color Gray
Shell Finish -
Cable Opening 0.209" ~ 0.283" (5.30mm ~ 7.20mm)
Base Product Number CSB.M2
Number of Positions 26
Shell Size - Insert M26
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C