CSM2512FT20L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSM2512FT20L0
Package:
2512
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.02 OHM 1% 3W 2512
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 12000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 4000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series CSM
Package Tape & Reel (TR)
Features Current Sense
Tolerance ±1%
Resistance 20 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±50ppm/°C