
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSM2512FT7L00
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
RES 0.007 OHM 1% 3W 2512
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.608
0.608
10
0.5035
5.035
25
0.43168
10.792
50
0.38855
19.4275
100
0.3382
33.82
250
0.302252
75.563
500
0.244682
122.341
1000
0.197894
197.894
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 7 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |