CSNL1206FT10L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSNL1206FT10L0
Package:
1206
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.01 OHM 1% 1W 1206
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 60122
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series CSNL
Package Tape & Reel (TR)
Features Current Sense, Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 10 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±50ppm/°C