
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSNL2010FT10L0
Manufacturer:
Package:
2010
Batch:
-
Description:
RES 0.01 OHM 1% 1.5W 2010
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.47025
4.7025
25
0.4028
10.07
50
0.36271
18.1355
100
0.315685
31.5685
250
0.282112
70.528
500
0.228361
114.1805
1000
0.184699
184.699
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSNL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 10 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1.5W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.041" (1.04mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2010 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |