CSNL2010JT75L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSNL2010JT75L0
Description:
RES 0.075 OHM 5% 1.5W 2010
Tolerance ±5%
Resistance 75 mOhms
Composition Metal Element
Failure Rate -
Power (Watts) 1.5W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±50ppm/°C