CSR1210JT30L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSR1210JT30L0
Package:
1210
Description:
RES 0.03 OHM 5% 1/2W 1210
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Current Sense
Tolerance ±5%
Resistance 30 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±400ppm/°C