CSR2010FK15L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSR2010FK15L0
Description:
RES 0.015 OHM 1% 1W 2010
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1650
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features Current Sense
Tolerance ±1%
Resistance 15 mOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.100" W (5.00mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2010
Temperature Coefficient ±100ppm/°C