
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSR2010FKR200
Manufacturer:
Package:
2010
Batch:
-
Description:
RES 0.2 OHM 1% 1W 2010
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.3363
3.363
25
0.26182
6.5455
50
0.22173
11.0865
100
0.17461
17.461
250
0.147744
36.936
500
0.120897
60.4485
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 200 mOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2010 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |