CSRF1206FT33L0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRF1206FT33L0
Package:
1206
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.033 OHM 1% 1W 1206
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series CSRF
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 33 mOhms
Composition Metal Foil
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±50ppm/°C