
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRN2010FK10L0
Manufacturer:
Package:
2010
Batch:
-
Description:
RES 0.01 OHM 1% 1W 2010
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.665
0.665
10
0.48925
4.8925
25
0.3971
9.9275
50
0.34542
17.271
100
0.285
28.5
250
0.247532
61.883
500
0.201495
100.7475
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSRN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 10 mOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2010 |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C |