
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRN2010FKR750
Manufacturer:
Package:
2010
Batch:
-
Description:
RES 0.75 OHM 1% 1W 2010
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.43035
4.3035
25
0.32756
8.189
50
0.2432
12.16
100
0.18088
18.088
250
0.152798
38.1995
500
0.130967
65.4835
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSRN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 750 mOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2010 |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C |