
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRN2010FTR374
Manufacturer:
Package:
2010
Batch:
-
Description:
RES 0.374 OHM 1% 1W 2010
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.3838
3.838
25
0.29944
7.486
50
0.25327
12.6635
100
0.199595
19.9595
250
0.168872
42.218
500
0.138168
69.084
1000
0.107464
107.464
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSRN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 374 mOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2010 (5025 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2010 |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/°C |