
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRN2512FK10L0
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
RES 0.01 OHM 1% 2W 2512
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.47025
4.7025
25
0.4028
10.07
50
0.36271
18.1355
100
0.315685
31.5685
250
0.282112
70.528
500
0.228361
114.1805
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSRN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 10 mOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |