
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRN2512FK30L0
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
RES 0.03 OHM 1% 2W 2512
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.608
0.608
10
0.4484
4.484
25
0.36404
9.101
50
0.31654
15.827
100
0.26125
26.125
250
0.226936
56.734
500
0.184699
92.3495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSRN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 30 mOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |