
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSRN2512FKR100
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
RES 0.1 OHM 1% 2W 2512
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.608
0.608
10
0.4313
4.313
25
0.33668
8.417
50
0.285
14.25
100
0.224485
22.4485
250
0.19
47.5
500
0.155439
77.7195
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSRN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 100 mOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |