
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSS2725FTL750
Manufacturer:
Package:
2725
Batch:
-
Description:
RES 750 UOHM 1% 4W 2725
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.14
1.14
10
1.01175
10.1175
25
0.92986
23.2465
50
0.84816
42.408
100
0.73397
73.397
250
0.619856
154.964
500
0.521968
260.984
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 0.75 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 4W |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.268" L x 0.254" W (6.81mm x 6.45mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.049" (1.24mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 225°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2725 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |