
Bourns Inc.
Product No:
CSS2H-2512C-000E
Manufacturer:
Package:
2512
Batch:
-
Description:
CURRENTSENSESHUNT 2512 R000 100A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1685
1.1685
10
1.0355
10.355
25
0.95152
23.788
50
0.86811
43.4055
100
0.75126
75.126
250
0.63441
158.6025
500
0.534242
267.121
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | CSS2H-2512 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.120" W (6.35mm x 3.05mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | - |