
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CSSH2728FT10L0
Manufacturer:
Package:
2728
Batch:
-
Description:
RES 0.01 OHM 1% 4W 2728
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.045
1.045
10
0.92245
9.2245
25
0.84778
21.1945
50
0.7733
38.665
100
0.669275
66.9275
250
0.565136
141.284
500
0.475912
237.956
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | CSSH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 10 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 4W |
| Package / Case | Wide 2827 (7067 Metric), 2728 |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.049" (1.24mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 225°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 2728 |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C |