CTDR2F-4R7M
Central Technologies
Product No:
CTDR2F-4R7M
Description:
4.7UH RADIAL DRUM CORE INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 768
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 4.7 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
DC Resistance (DCR) 5mOhm Max
Current Rating (Amps) 11.4 A
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz