CTDS5022PF-223
Central Technologies
Product No:
CTDS5022PF-223
Description:
22UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Type -
Series CTDS5022F
Features -
Q @ Freq 40 @ 100kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Current Rating (Amps) 3.1 A
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 14MHz
Current - Saturation (Isat) 6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz