CTGS137F-4R7M
Central Technologies
Product No:
CTGS137F-4R7M
Description:
4.7UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 300
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Q @ Freq 25 @ 7.96MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 4.7 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
DC Resistance (DCR) 10mOhm
Current Rating (Amps) 7 A
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 36MHz
Current - Saturation (Isat) 13A
Inductance Frequency - Test 100 kHz