CTGS32F-100M
Central Technologies
Product No:
CTGS32F-100M
Manufacturer:
Central Technologies
Description:
10UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 996
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Central Technologies
Type Wirewound
Series CTGS32F
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq 18 @ 2.52MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±20%
Inductance 10 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Current Rating (Amps) 800 mA
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 34MHz
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz